A MEXICAN DESERT HOME
MOSHAV SDE AVRAHAM, ISRAEL
בית מקסיקני מדברי
מושב שדי אברהם

בית מקסיקני מדברי-במושב שדי אברהם

הבית תוכנן למשפחה של 5 נפשות 3 חתולים ושני כלבים.

הבית יושב על משק של 2.5 דונם ולמעשה לא הייתה לנו שום מגבלה תכנונית.

בבית 3 חדרי ילדים, פינת משפחה ,שרותי אורחים, יחידת הורים, סלון מטבח וחדר כביסה.

ההשפעה האדריכלית של הבית הייתה בתים מקסיקנים, עם אפיון צבעוני יותר רגוע ויותר מדברי.

גם בית זה תוכנן קודם כל סביבתית-התאמה מלאה לכיווני רוחות ושמש, פתיחת פתחים לצפון מערב שיזרימו רוח טובה ,קירות 25 ,40 ו60 ס"מ .את הבלוקים לקיר העגול היו צריכים להרים 3 אנשים יחד...גם בבית זה יש פרקט בכל החללים. כדי לתת בידוד טוב ומראה חמים ונעים. במרפסות שילבנו אבנים בכל מיני גדלים וצבעים כדי לשוות מראה נעים וטבעי..


התכנון המקורי של הבית היה יותר סטנדרטי, אבל בכל פגישה עם הלקוחות הלקוחה ציירה על כל חלל עיגולים ענקיים. זה חזר על עצמו כמה פעמים עד שהצענו לה לשנות את התכנון ולקחת את "העגול" כקונספט מוביל. היא כמובן השתגעה משמחה..

הבית בגודל של 180 מ"ר ,עם פטיו כחלל כניסה של 25 מ"ר ומרפסת של 30 מ"ר .בנוסף יש חלל פטיו פתוח מולל הכניסה לבית ובו מוצבת בריכת דגי קוי. חלום של בעל הבית.

הלקוחות בנו כבר בית 1 בחייהם והגיעו עם פנטזיה ליצור לעצמם בית מיוחד ויוצא דופן .הלקוחה אוהבת את עולם הפיות ,מאד רוחנית וצבעונית. היתה לנו הבנה שהתקציב של בניית הבית יהיה גבוה במיוחד בגלל כל המאפיינים האדריכלים והעיצובים שלו.

בניה ברדיוסים ,חלונות מקושתים ,חלונות עיליים חשמליים ,דלתות מקושתות (עולה כפול),קירות רבים נבנו בעובי 60 ס"מ על מנת ליצור גומחות עמוקות, אלמנטים מורכבים של חירור קירות וריצופי אבן פסיפס מורכבים. ולכן עשינו החלטה אסטרטגית לצמצם את שטח הבית על מנת לעמוד בתקציב הגיוני. אנחנו הצענו לזוג לוותר העל חלל פינת אוכל טיפוסי. להגדיל מאד את המטבח –מקום ששני בני הזוג אוהבים מאד, והכניס לתוכו את שולחן פינת האוכל. הרעיון הזה מתאים מאד לאופי של הזוג שמארחים המון ומבשלים תוך כידי, אינם זקוקים לגינוני שולחן וכל אורח מרגיש אצלם בבית. למטבח חיברנו את היציאה הראשית של הבית לגינה. הוספנו יציאה נוספת שמקשרת בין חדרי השינה לחלל הציבורי של הבית.

החלטה נוספת שלקחנו בתכנון הבית זה לתכנן יחידת הורים שבתוכה ממוקם הממד בתור חדר ארונות. אנחנו קוראים ליחידה הזו "יחידת מלחמה"-הבית יושב בעוטף עזה. במקומות הללו ישנן תקופות רבות שיש מתיחות ביטחונית. הילדים ישנים בממד ומרגישים בטוחים לצד ההורים. ועם זאת החלל לא מבוזבז ומשמש כחדר ארונות.

אין פריט אחד בבית שניתן להגדיר אותו כסטנדרטי-דלת הכניסה משלבת עץ זכוכית וברזל וצורתה עגולה.דלתות פנים מקושתות. מטבח בשלל צבעים-גם כפרי, קצת רטרו ונגיעות אישיות בדמות קרמיקה עבודת יד שנוצרה במיוחד לחלל הזה.

כיורים נוצרו בהזמנה –את כיור שרותי האורחים, הגינו בשעת ערב יצרתי סקיצה מקיפולי נייר ושלחנו לאומנית הקרמיקה. נושא השירותים היה ים והחלטנו ללכת עם הקונספט עד הסוף.

עוד פרט מיוחד בחלל הוא קיר הנישות המעובה והמחורר, ההשראה הראשונה היתה של "רחם" ההשראה השנייה לחורים באה מעולמות של רוח ואנרגיות טובות. כמו קוד אנרגטי שמברך את בני הבית.

לעצב את הבית הזה היה כמו לשחק משחק של כיף והנאה, כל פעם נוסף נדבך נוסף..